VÝLET SALAŠ TRAVIČNÁ

Dnes 18:48

VÝLET SALAŠ TRAVIČNÁ   V úterý 21.5.2024 pojedou děti ze třídy Berušek a Mravenečků na výlet do areálu Salaš Travičná. Děti přijdou do MŠ nasnídané, nejpozději do 7.50 hod. Dětem dejte batůžek s ….

Info pro rodiče

Děti do MŠ potřebují

Do třídy

• pohodlné oblečení (tričko, tepláky, legíny, sukýnku …)
  • papučky (NE pantofle a boty crocs)

Do skřínky v šatně

náhradní spodní prádlo náhradní tričko, kalhoty

Do umývárny

• hřebínek

Na dvoreček, pobyt venku

• pohodlné oblečení a obutí dle počasí a ročního období (tepláky, mikinu, bundu, tenisky, kšilt, čepici….)
  • pláštěnku, gumáky
  • takové oblečení a boty, aby se děti mohly bez obav z ušpinění hrát

Na spaní

• pyžamo, noční košilku
  • polštářek

Všechny věci dětem čitelně podepište, označte.

Co by mělo dítě při vstupu do MŠ umět

• obouvat a zouvat papučky, boty
  • poznat si svoje oblečení
  • umět se oblékat a svlékat (pomoc p. učitelky)
  • samo se najíst lžičkou
  • pít ze skleničky, hrníčku
  • při jídle vydržet sedět u stolu
  • umýt si ruce mýdlem, umýt si obličej, utřít se do ručníku
  • používat záchod, umět si včas říci (plenky do MŠ nepatří)
  • zvládat chůzi po schodech
  • vysmrkat se
  • vyjádřit své potřeby a přání
  • reagovat na jednoduché pokyny učitelek

Rodiče nelekejte se, pokud Vaše dítě vše nezvládá na jedničku. Buďte trpěliví, ale důslední a veďte děti k samostatnosti stejně, jako je vedou p. učitelky ve školce. Malým dětem se vším ve školce pomůžeme, dítě by ale mělo mít snahu vše zvládnout samo. Odměnou Vám budou dosažené dovednosti Vašich dětí.

Maminko, tatínku, uč mě samostatnosti

• Neměj strach, když se od tebe odloučím a zbytečně o tom přede mnou nemluv.
  • Do školky chodím za zábavou, hrou a za kamarády, ne za trest.
  • Ráno se se mnou ve třídě rozluč srdečně, ale krátce.
  • Dlouhým loučením zbytečně trápíš mě i sebe.
  • Nauč mě dodržovat správný denní režim, tj. pravidelnou dobu spánku, jídla a her.
  • Na spinkání mi přines oblíbenou plyšovou hračku, jiné hračky se do školky nenosí.
  • Ve třídě mě ráno předej paní učitelce, nikomu jinému.
  • Uč mě samostatnosti – zvládnu se sám obléct, obout, najíst, napít, vysmrkat, umím si po sobě uklidit. Pomoz mi, jen když je to třeba.
  • Lépe se budu cítit ve volném oblečení na gumu v pase, než těsných riflích.
  • Když chci slavit s ostatními kamarády své narozeniny, dávej mi pro ně měkké želatinové bonbóny, ne tvrdé cucavé, které jsou pro nás nebezpečné. Žvýkačky do školky také nepatří.
  • Jsem-li nemocen, patřím do postýlky.
  • Máš-li nějaký problém, hledej řešení s paní učitelkou.
  • Neklaď na mě nepřiměřené požadavky, ubližuje mi to.
  • Udělej si čas na společné aktivity pro děti a rodiče, které pořádají paní učitelky. Prospěje to dobrým vzájemným vztahům.
  • Nenechávej mě zbytečně dlouho ve školce. V práci také nejsi déle než 8 hodin a těšíš se domů, stejně jako já.