čarodějnický slet v MŠ

24.04.2024 (15:14)

Zveme všechny malé čarodějky a čaroděje na 13. Čarodějnický slet V úterý 30. 4. 2024 všichni nastartujte svoje košťata a přileťte ráno do MŠ v čarodějnických kostýmech. Čeká Vás dopoledne plné ….

Třídíme odpad - hliník, papír, víčka

20.01.2017 (11:40)

Naše školka i nadále v roce 2017 třídí odpad

SBÍRÁME HLINÍK“

hliníkové obaly představují v dnešní době jednu z nejnáročnějších surovin, co se týče výroby a škodlivých dopadů na životní prostředí.

Sbíráme vše co není magnetické:

• plechovky od piva, limonád, energy grinků (prosíme sešlápnout,

• pozor ne všechny plechovky jsou hliník

• plechovky od deodorantů a holících pěn (bez plastových víček, ty patří do sběru víček)

• svrchní ALU folie od jogurtů, mléčných výrobků

• obaly z paštik, pomazánek, sýrů apod.

• alobalové týcky, folie

• hliníkové folie od čokolád, čokoládových figurek

Nesbíráme:

• plechovky od kompotů, ryb, piva – plechové

• vršky od piva

• folie spojené s papírem a plastem

• obaly od žvýkaček, vnitřní obal cigaretové krabičky, pytlíky od kávy, polévek, sušenek, arašidů, mražených krémů, trvanlivého mléka v krabicích

Důležité:

Zpracovatelské firmy vyžadují, abychom obal očistili od zbytků jídel. Je to důležité proto, že shromažďování obalů trvá dlouho a enčisté obaly a plechovky páchnou.

Jak poznáte hliník?

Je stříbrolesklý, měkký, nemagnetický kov, dá se lehce trhat. Po zmáčknutí drží svůj tvar.

Můžete provést kontrolu magnetkou.

Na rozdíl od obalu s příměsí železa, hliníkový obal magnet nepřitahuje.

Pokud si nejste jistí raději vyhoďte do odpadu.

TŘÍDÍME S HANTÁČKEM“

Soutěž ve sběru papíru vyhlásila společnost Hantály a.s. Finanční částku, kterou obdrží škola za odevzdaný papír použijeme na nákup didaktického materiálu, pomůcek a her pro děti.

Obracíme se s prosbou na Vás rodiče, aby jste se zapojili do této soutěže.

Sbírejte:

• NOVINY (noviny, časopisy, letáky, brožury)

• LEPENKY A SMÍŠENÝ PAPÍR (krabičky, kartony, lepenky)

• vykupovaný papír nesmí obsahovat nežádoucí příměsi (kovy, sklo, plasty, papír znečištěný od olejů, ….

• papír musí být pevně svázán do palíků nebo uložen do krabic

Papír ukládejte na vyhrazené místo pod schodištěm směrem ke školní zahradě.

Odevzdání většího množství papíru (z podníků, obchodů,...) prokonzultujte s panem školníkem J. Skalníkem.

SBÍRÁME PET VÍČKA“

Sbírejte:

• všechna víčka od PET lahví

• všechna víčka, na kterých je uveden recyklační trojúhelník s vyznačením materiálu HDPE / LDPE / PE / PP / PS apod.

• víčka od kávy a šlehačky, nutridrinků, Nutrilonu, žloutky kindrvajíček apod.

• větské vaničky

Nesbírejte:

• duté obaly od jídla nebo chemi, které je třeba vymívat

• kelímky ani jejich hliníková víčka

• PET láhve ani nic vyrobeného z materiálu PET (1)